SEMIFINÁLE! Po krásné bitvě Štíři postupují

Florbalisté Štírů z Českých Budějovic se v úterý 15. března utkali na domácí půdě v rozhodujícím pátém utkání čtvrtfinálové série s loňským mistrem TJ Sokolem Mukařov. Po krásné a nervy drásající bitvě nakonec slaví Štíři postup do semifinále Národní ligy, když zvítězili 10:9 po prodloužení. Na svého dalšího soupeře si ještě musí počkat. Jisté je, že v sobotu 19. března začnou sérii na půdě soupeře, který vzejde z trojice Karlovy Vary, Turnov a Králův Dvůr. V neděli 20. března se semifinále přesune na jih Čech.

FBC Štíři České Budějovice – TJ Sokol Mukařov 10:9 po prodloužení (3:5, 3:1, 3:3 – 1:0)

Jihočechům se vůbec nevydařil vstup do utkání. Již po čtyřech minutách prohrávali 0:2. Za minutu a půl již ale bylo vyrovnáno po brankách Froňka a Havelky. Přesto se Štírům nadále nedařilo, dělali chyby v rozehrávce, čehož soupeř využíval, dostal se do tříbrankového vedení a se Štíry to vypadalo zle. Do přestávky stihl ale ještě snížit Malý – 3:5.

Budějovičtí hráči ve druhé části mírně zlepšili hru, ale stále se jim nedařilo dostat do většího tlaku. Naopak na druhé straně Majer propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:6. Pro Štíry vykřesal naději v polovině utkání nechytatelnou dělovkou ze standardní situace Slepička. Následně Štíři zvládli ubránit i oslabení. To hlavní z druhé periody ovšem přinesla poslední minuta. Štíři opět vybojovali standardní situace před brankou hostů a Havelka mířil přesně do odkryté části Bobisudovy branky. Navíc dvě sekundy před sirénou se po další dobře rozehrané standardní situaci prosadil Měřička – 6:6. Hala bouřila a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu.

V třetí části na hřišti jasně vládli domácí. Mukařov se již jen bránil a spoléhal na brejky. Štíři ale dlouho nemohli svou převahu zužitkovat v góly. Až v čase 46:30 dostal Jihočechy poprvé do vedení Malý. O pět minut později ale Štíři nepokryli při standardní situaci Otta a bylo opět vyrovnáno – 7:7. Šest a půl minuty před koncem byl sporně vyloučen Malý a hosté nabídnutou přesilovou hru využili deset sekund před uplynutím trestu. Následně putoval na trestnou lavici Havelka a hosté početní převahu v čase 56:16 opět zužitkovali – 7:9. O vítězi utkání se zdálo být rozhodnuto. Jenomže i Štíři dostali po sporném rozhodnutí rozhodčích možnost přesilové hru. Tu zásluhou Hrdého, který se prosadil po dorážce z malého brankoviště, využili – 8:9. Štíři vrhli všechny své síly do útoku a v čase 58:55 střelou ze vzduchu od mantinelu vyrovnal Malý na 9:9.

Na řadu tak přišlo prodloužení. V 63. minutě vybojoval míček u vlastní branky Malý, oběhl prvního soupeře a vyslal přihrávku vzduchem přes celé hřiště na Hrdého, který ze vzduchu umístil míček nad Bobisudovo rameno a trefil pro Štíry postup do semifinále!

Komentář trenéra domácích Jiřího Kratochvíla: „Už před zápasem jsem věděl, že na tenhle zápas se bude dlouho vzpomínat, ať už dopadne jakkoliv. V závěru jsme měli víc štěstí my a vyhráli celou sérii, která byla velmi vyrovnaná. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za fér hru po celou sérii, bylo vidět, že oba týmy chtějí hrát florbal. Cením si toho, že nám Mukařovští přejí i hodně štěstí dál.“

Branky: 5. Lukáš Froněk, 6. Ondřej Havelka, 15. Lukáš Malý, 31. Marek Slepička, 40. Ondřej Havelka, 40. Michal Měřička, 47. Lukáš Malý, 58. Jindřich Hrdý, 59. Lukáš Malý, 63. Jindřich Hrdý – 3. Jakub Majer, 4. Stanislav Zbyněk, 10. Šimon Otto, 13. Tomáš Vaculík, 14. Tomáš Sláma, 25. Jakub Majer, 51. Šimon Otto, 55. Šimon Otto, 57. Tomáš Sláma; rozhodčí: Milan Baloun – Roman Šuvada; vyloučení: 3:1; využití: 1:2; diváků: 208.

Napsat komentář