Sezóna očima trenéra: Jiří Čížek

V devátém díle posezónních rozhovorů s trenéry odpovídá trenér Dorostenců B Jirka Čížek.

Ahoj Jirko, jak hodnotíš uplynulou sezónu?
Ahoj, B tým dorostu byl přihlášen poprvé v historii Štírů, hlavním účelem bylo, aby starší žáci sehráli více těžkých zápasů, a také aby si zahráli ti dorostenci, kteří by  v áčku dorostu tolik prostoru nedostali, a myslím si, že účel to splnilo.

Nakonec jste obsadili 7. příčku tabulky. Je to pro vás úspěch nebo jste měli před sezónou vyšší cíle?Co se týká umístění, tak jsem si žádné cíle nedával, už proto, že mi bylo dopředu jasné, že to bude co turnaj to jiná sestava. Hlavně v první části sezóny bylo na soupisce 5 aktivních kmenových hráčů, z toho 2 brankáři, takže nominace závisela na tom, která další kategorie (starší žáci, dorost A, dorostenky) má volno. Pokud to bylo možné, tak jsem se snažil nominovat do pole 15 hráčů, abychom mohli hrát na 3 kompletní útoky, což ovšem bylo možné pouze v případě, že měli volno starší žáci.

Co je potřeba zlepšit během léta, aby nadcházející sezóna byla ještě lepší?
Především bude záležet na tom, jestli se pro příští sezónu tento tým opět přihlásí, můj názor je že by se přihlásit měl, ale je mi jasné, že to záleží hlavně na tom, kolik kluků (především z ročníku 2003) bude mít zájem pokračovat ve florbale. Dále doufám, že hlavně starší žáci si uvědomili, že jejich další progres bude čím dál méně záležet na míře talentu, a čím dál více na tvrdé práci.
A co je třeba zlepšit?
Rychlost (ta jde i v tomto věku pořád ještě zlepšovat)
Ovládání míčku (hlavně v rychlosti).
Přehled a periferní vidění (i když tady si myslím, že to se moc naučit nedá, že s tím se musí hráč narodit.
Kondici (tu může vylepšovat každý).

Takže t toho vyplývá, že během léta je třeba zapracovat především na rychlost a kondici.