Sezóna očima trenéra: Zdeněk Valdauf

V desátém díle posezónních rozhovorů s trenéry odpovídá na otázky trenér dorostenců A Zdenda Valdauf.

Ahoj Zdeno, letos poprvé jsi působil na lavičce jako hlavní trenér dorostenců. Jak hodnotíš uplynulou sezónu?
Ahoj, je to tak, moje první zkušenost jako trenér a hned jsem dostal důvěru u prvoligového dorostu. Mohu říct že jsem dostal snad nejlepší kategorii s nejlepší partou co u nás máme, kluci mi fakt přirostli k srdci a to je ten největší impuls proč trénovat. Jejich podpora a hecování na střídačce se jen tak nevidí.  Sezónu hodnotím velice kladně nejlepší parta, která se zápas do zápasu zlepšovala a o to jde, hlavní bylo, aby byl u kluků vidět nějaký progres směrem dopředu a ten kluci předvedli.

Nakonec jste obsadili 9. příčku, čímž jste dokázali udržet 1. ligu. Jaké byli hlavní příčiny vašich problémů?
Ano, závěr ligy to byla opravdu jízda, když se na to zpětně podívám myslím, že tohle klukům zůstane dlouho v paměti, kdy jsme potřebovali vyhrát ke konci ligy každý zápas, bylo to pro nás takové malé play off,  kdy každý zápas mohl být tím posledním, ale kluci to zvládli famózně. Myslím si, že to je lepší zážitek než hrát někde střed tabulky, ale tím neříkám že jsme to na začátku ligy pouštěli schválně i když to některé zápasy tak vypadalo. A hlavní příčiny našich problémů- trápili jsme se hlavně střelecky, bohužel jsme na jeden gól potřebovali spousty vyložených šancí i když jsme soupeře přehrávali tak bohužel soupeř tyto šance využíval a to byl rozhodující faktor. Ale už od začátku jsem věděl, že kluci mají na lepší umístění než kde jsme byli. Také to poslední zápasy ukazovaly. Tým si sedl jako skvěla parta a šel hodně herně nahoru, konečně se našli v týmu i střelci. Jen škoda že sezóna nebyla delší.

 

Co je potřeba zlepšit během léta, aby nadcházející sezóna byla ještě lepší?
Vždy je co zlepšovat, obzvlášť během léta je důležité se připravit na začátek sezóny, aby kluky zastihla forma jako na konci té letošní. A nejvíce zlepšit bude potřeba střelba. Myslím, že další sezónu budou kluci úplně na obrácené straně tabulky.

 

Díky moc hoši!