Shrnutí části víkendu

ŽENY

Eliška Tibitanclová
V neděli se ženy utkaly s dvěma soupeři že středu tabulky. Bohužel i přes velmi dobrý bojovný výkon odjely hlavně díky špatné koncovce z Ledče bez bodového zisku po prohrách 1:3 s Pelhřimovem a  3:4 s Ledeč nad Sázavou. Hlavně druhý zápas začal pro ženy smolně, když se zranila opora Jana Trnková.
Jako již tradičně, výborně zachytala Kristýna Petržalová. Příjemným překvapením bylo zapadnutí do týmu a výkon juniorek Venduly Podzimkové a Karolíny Hrubé.

DOROSTENKY

Fotoreportáž:
2017-10-21 FBC Štíři DOROSTENKY /1LD5 4K

DOROSTENCI B

Jiří Čížek
FBC Spartak Kaplice vs. FBC Štíři Č. Budějovice B 5:5 ( 1:1, 3:1, 1:3)
Kaplice po celý zápas vedla a Štíři jen dotahovali, rozhodující okamžiky přišly za stavu 5:3 pro Kaplici mezi 6. a 9. minutou třetí třetiny. Nejprve Rada snížil na 4:5, pak Michal Dytrych „zapomněl“ že není brankář ale hráč v poli a sáhnul po míčku rukou, za 47 vteřin přišel další trest za špatné střídání, Štíři oslabení 3 proti pěti ubránili, a hned po návratu z trestné lavice, ještě ve vlastním oslabení napravil Dytrych svoji chybu a vstřelil vyrovnávací gól.
Branky a asistence Štírů: Dvořák Lukáš (Dytrych), Šimek (Dvořák Michal), Míchal, Rada (Šmíd)
Hráče bych pochválil za to, jak zápas odběhali a odbojovali.

FBC Štíři Č. Budějovice B vs. SK Meťák Č. Budějovice 1:11 (0:2, 0:3, 1:6)
Proti fyzicky mnohem vyspělejším hráčům Meťáku tahali Štíři od začátku za pomyslný kratší konec provazu. Ještě 15 vteřin před koncem druhé třetiny mělo skóre hratelnou podobu 0:3. Pak se zejména mladí hráči sesypali. Čestný úspěch Štírů vstřelil po samostatné akci Němec.
Pokud jsem za prvních pět zápasů hráče více či méně chválil, tak na tomto zápase žádná pozitiva najít nelze. Hráči se musí naučit bojovat, i když se nedaří.
Sestava: Dytrych, Capl – Procházková, Šmíd, Motz, Koupal, Míchal, Šimek, Matys, Dvořák Lukáš, Rada, Němec, Sekyrka, Dvořák Michal, Novotný.

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Nikola Malátová
V neděli odehrály mladší žákyně svůj druhý turnaj, na kterém byly stoprocentní! První zápas vyhrály s FBC Došwich Milevsko 18:0, další pak proti Banes Florbal Soběslav 11:3. Po krátké pauze pak znovu proti Milevsku, tentokrát 17:1. Poslední zápas proti Soběslavi byl napínavější, ale nakonec holky vyhrály 6:5!

PŘÍPRAVKA

Fotoreportáž z 1. kola Jihočeské ligy přípravek a 2. kola Jihočeské ligy mladších žákyň (report viz „MLADŠÍ ŽÁKYNĚ“) od Roberta Straky a spol.:

2017-10-22 FBC Štíři Mladší žákyně /JLMŽákyň 2K & Přípravka /JLP 1K