Skvělý výkon Štírů na Českou Lípu nestačil

Ve středu 13.11. do českobudějovické haly k osmifinále Poháru ČF přijela superligová Česká Lípa.

Od prvních minut zápasu domácí borci excelovali a favorita zaskočili aktivní hrou. Skvělý vstup do zápasu korunoval hned ve 2. minutě gólem Chvosta, Štíři i nadále předváděli pohledný florbal. V 8. minutě skvěle využil chybu hostí Králík a zvýšil na 2:0. K překvapení všech 370 fanoušků v hale dominovali Štíři, bohužel několik jasných příležitostí nevyužili. Naopak hosté vstřelili dvě branky a bylo srovnáno.
Do druhé třetiny vstoupili aktivněji i hosté, v 7. minutě byli za zvýšenou aktivitu odměněni gólem. V následné štírské přesilové hře se míčku chopil Králík a skvělým freestylovým gólem srovnal. Krátce po polovině hry Štíři zaspali a zkušený soupeř toho využil a odskočil do vedení 5:3. Štírům však stačily na vyrovnání pouhé dvě minuty. Trefili se Vlček a Matějček. Štírské znovuzrození mohl korunovat Králík, který se postavil k samostatnému nájezdu, bohužel jeho střelu si hostující gólman pohlídal. Před koncem třetiny se stihl prosadil Chvosta a do šaten šli šťastnější domácí.
V 6. minutě závěrečné třetiny hosté znovu srovnali krok. V 52. minutě poslal Štíry znovu do vedení Hanák, fanoušci se z vedení radovali necelé dvě minuty. Lípa využila standartní situaci těsně před Kulhanem. V 55. minutě poslal rozhodčí Štíry do oslabení, které Lípa využila a otočila skóre ve svůj prospěch. Štíři vrhli všechny síly do útoku a hnali se vyrovnáním, které bohužel nepřišlo.
Komentář trenéra domácích Lukáše Malého: „Výborný zápas ve skvělé atmosféře, dnes jsme mohli a měli vyhrát, vytvořili jsme si spoustu šancí a nedokázali jsme je využít. Bohužel zápas rozhodl gól v oslabení, které jsme dosud v sezóně měli stoprocentní. Děkujeme výborným divákům a soupěři za skvělý zážitek.“