Starší žáci úspěšně reprezentovali na Gothia cupu ve Švédsku

Štíři se po osmi letech vrátili na jeden z největších mládežnických turnajů na světě, Gothia cup konaný ve švédském Goteborgu. Českobudějovický klub reprezentovali starší žáci.
Po více než dvacetihodinové cestě čekal hned po příjezdu 3. ledna Štíry přátelský zápas proti týmu Unite. Jihočeši zápas zvládli poměrem 4:0 a dobře se tak naladili na začátek turnaje. Ten byl na programu již ve čtvrtek ráno.
Úvodní duel turnaje proti Frolundě byl ve znamení štírské dominance a jasného vítězství 8:1.
Odpolední zápas proti dalšímu švédskému celku Gantoftě už byl mnohem vyrovnanější. Štíři v úvodu neproměnili velké množství šancí a nevyhovovalo jim ani menší hřiště. Nakonec ale po obratu Jihočeši slavili výhru 4:3. V pátek porazili českobudějovičtí hráči norský Ajer IBK 5:0 a mohli se těšit na duel s Enkopingem o první místo ve skupině. Štíři neponechali nic náhodě a koncentrovaným výkonem si došli pro čtvrtou výhru na turnaji – 3:1.
Vítězství ve skupině bohužel nezaručovalo Štírům žádnou výhodu, protože dle rozlosování play-off museli jako jediný z vítězů skupin hrát již předkolo play-off. A hned v něm na ně čekal jeden z nejlepších týmů na turnaji švédský CL98IC. Velmi vyrovnaný a vypjatý duel nakonec rozhodla jedna branka, kterou vstřelili Švédové a pro Štíry tak turnaj skončil.

Komentář trenéra Lukáše Malého: „Kluky musím pochválit, jak k turnaji přistoupili. Od začátku z nich byla cítit velká touha po úspěchu. Zaslouženě jsme vyhráli skupinu. V play-off jsme si ale vybrali velkou dávku smůly. Bohužel jsme hned v předkole potkali velmi kvalitního soupeře, který byl výborně fyzicky, takticky i technicky připraven. Zápas to byl výborný z obou stran, soupeř byl o něco lepší a vyhrál asi zaslouženě. Vzhledem ke kvalitě dalších zápasů v play-off si myslím, že tento náš zápas snesl parametry minimálně čtvrtfinále. Vyřazení takto brzo nás mrzí. Kluci si to vzhledem k tomu, co v turnaji předváděli za výkony, nezasloužili. Ale na takovýchto turnajích je systém play-off i o štěstí a to jsme my nyní neměli. Děkuji hráčům za skvělou reprezentaci našeho klubu a naším klubovým i švédským fanouškům za neuvěřitelnou podporu v hledišti.“

Obsáhlejší rozhovor s trenérem Lukášem Malým přineseme v následujících dnech.