Starší žáci vydřeli 6 bodů

FBC Štíři ČB – 1.FbK Tábor 7:5 (6:0,0:0,1:5)

Deváté a desáté kolo jihočeské ligy starších žáků se uskutečnilo v Kaplici. Poprvé v této sezóně se mladí štíři střetli se soupeřem z Tábora. Na poslední chvíli musel účast kvůli zranění odřeknout Honza Šefrna. Po úvodní oťukávané se osmělili štíři a David Caha poslal budějovické do vedení, nakonec David a Robin Podlaha byli strůjci vydřeného vítězství, ale pojďme popořádku.

Štíři se tlačili do útoku více než soupeř, ale vázla jakákoliv kombinace či souhra. Většina akcí končila v rohu, nebo ukvapeným zakončením z nepřipravených pozic. Po úvodní třináctiminutovce sice vedli Budějovice 6:0, ale většina gólů padla po individuálních akcích Davida Cahy. K němu se gólově v tomto zápase připojil pouze Robin Podlaha. O přestávce bylo jasně řečeno, že nehrajeme na ,,kanadu,, ale na souhru celého týmu, která se nám v posledních zápasech dařila. Ve druhé třetině připomínal florbal spíše hokej na návesním rybníku. Kombinace šla stranou, na hřišti byli všichni všude a přitom nikde. Hráči se zbytečně zbavovali míčku, kupily se chyby v obraně, všichni ztratili chuť do hry a začali tradičně vymlouvat na povrch, špatnou hokejku, místo toho, aby se soustředili sami na sebe. Tábor se postupně dostával do brankových příležitostí. Druhá třetina ovšem skončila bez gólů a výkon štírů klesl k bodu mrazu. Ve třetí třetině Tábor vycítil nemohoucnost štírů a začal dotahovat. Během pěti minut stáhl skóre na rozdíl dvou branek. Další šance pochytal Dan Eliáš, který svůj tým mnohokrát podržel. David Caha z ojedinělé povedené akce skóroval – 7:4. Soupeř sice v zápětí vsítil na 7:5, ale to už bylo vše, na co se zmohl. Utkání nakonec po velkém trápení vyhrál favorit.

FBC Štíři ČB – TJ Centropen Dačice 13:3 (3:0,6:0,4:3)

Druhý zápas se nesl v duchu soubojů dačického gólmana Kulhana a kanonýrů štírů. Dačický golman doháněl svými zákroky naše střelce k šílenství do šesté minuty, kdy se prosadil David Caha. Byla to hra na jednu branku soupeř, který nastoupil se sedmi mladšími žáky v sestavě právě spoléhal na svého strážce tří červených tyčí. Dan Eliáš v brance spíše posedával. Po první třetině Kulhan lovil třikrát míček ze své sítě. Brankostroj štírů se naplno rozjel ve druhé třetině, po kterou jasně dominovali, a předvedená hra začala konečně mít hlavu a patu. Celkem šesti zásahy do černého štíři ovládli druhou periodu. Dačice se dostávali do šancí po nedůrazu v obraně. Ve třetí třetině se protočily posty hráčů, protože Dačice nekladly velký odpor. Ovšem, našim trnem v patě je nesoustředěnost a nedůraz v obraně ani tento zápas nebyl v tomhle ohledu výjimkou a celkem třikrát štíři zbytečně inkasovali. Gólově se prosazovala většina hráčů a to včetně Petra Bláhy z mladších žáků, který své branky náležitě oslavil, za jeho aktivitu si je určitě zasloužil. Kosmetickou úpravu výsledku dali hosté z přesilové hry, po špatném střídání štírů. Ještě pro doplnění bych zmínil zlomení hokejky Víti Máčka, který to radostně okomentoval slovy: ,, Jo! Konečně!,,. Tak snad ti Ježíšek donese pod stromeček novou kejču Víťo:).

Hodnocení trenéra Pavla Válka: ,,Máme šest bodů a to je jediné pozitivum dnešního dne. Nedovedu si vysvětlit dnešní herní výpadek, věřím ale, že to bylo letos naposledy. Nemůžeme pořád spoléhat na individuality.  Z přístupu k zápasům jsem byl zklamaný. Doufám, že jsme si herní krizi vybrali a teď už to bude jen lepší. I přes mou kritiku, hráčům děkuji alespoň za bojovnost.“

Sestava: Eliáš D. – Eliáš M., Máček, Podlaha – Schreib, Caha, Bláha – Brázda,Perek,Schwarz.

Po sobotním zápase jsem vyzpovídal kapitána starších žáků Šimona Pereka, který hraje ve štírech čtyři roky. Svou kariéru začal v elévech.

Šimone, máme za sebou další dvě kola, opět jsme získali šest bodů, ale určitě to dneska nebylo moc povedené vystoupení, jak bys ho zhodnotil.

Dohadovali jsme se dost během zápasu, což je špatně, zlepšil bych obranu do příštích zápasů a přístup.

Máme odehráno deset zápasů s jednou prohrou, prozraď nám cíle mužstva.

Chceme soutěž vyhrát, ale čekají nás těžké zápasy s Krumlovem a Kaplicí takže jsem zvědavý, jak to dopadne, musíme se na to dobře připravit a vyhrát

Právě další moje otázka směřuje na našeho příštího soupeře, Kaplici, viděli jsme je už několikrát hrát, tak jestli bys nám popsal v čem jsou silní.

Kaplice má skvělý tým, dobré florbalisty, taky si myslím, že mají dobrého gólmana, musíme se na ně dobře připravit, vlítnout na ně a vyhrát.

Máme v týmu dost nováčků z mladší žáků jak se ti zatím jeví ?

Jsou důležitou součástí týmu, makají dobře, zlepšují se, jen tak dál!

Momentálně máme nejvíce bodů v lize ale přesto je pořád co zlepšovat, kde má pole tebe tým největší slabiny a rezervy?

Jednoznačně zlepšit obranu, nahrávat si s beky, rozehrávka taky vázne, zlepšit produktivitu a zakončení.

Často hraješ i první ligu dorostenců, popiš nám, v čem se liší oproti lize starších žáků?

Jednoznačně v rychlosti, důrazu, osobních soubojích, to musíme přenést i do starších žáků, hra do těla je taky důležitá

Další kolo ligy starších žáků se uskuteční na domácí půdě, na co se mohou diváci těšit?

Určitě se mohou těšit na souboj s Kaplicí, čeká nás ale ještě souboj s JokerZ, ten sice nebude tolik atraktivní, ale musíme jej zvládnout.

Děkuji za rozhovor.

Pavel Válek

Napsat komentář