Štíři mají o prázdninách nabitý program

Florbalisté Štírů z Českých Budějovic rozhodně nebudou o letních prázdninách zahálet. To se týká všech kategorií. Štíři mají v plánu dvě letní soustředění, účast na prestižních letních turnajích Prague games a Czech open, je připraven další ročník letní florbalové školy, pokračuje letní příprava elitních kategorií a někteří hráči A-týmu budou reprezentovat Jihočeský kraj na turnaji v Jindřichově Hradci, kde se utkají i s předními českými extraligovými týmy. Ze všech akcí opět budeme přinášet rozsáhlé zpravodajství (web, facebook, YT kanál).

Letní soustředění

Štíři opět připravili dva termíny letního soustředění pro své hráče. Obě soustředění se konají již tradičně v Horní Stropnici. To první začíná již tuto neděli 29.6. a končí v pátek 4.7. a je určeno pro hráče ročníků 2000 – 20007. To druhé je pak pro hráče ročníků 2003 a starších a koná se ve dnech 13. – 18.7. Na obou termínech je ještě několik volných míst. Zájemci se mohou hlásit hlavnímu organizátorovi Janu Novotnému.

Prague games 2014

Štíři již tradičně vyrážejí na jeden z největších mládežnických turnajů na světě Prague games 2014 (9. – 12. 7.). Tentokrát se na něm představí tři týmy, což je nejvíce v historii klubu a vůbec poprvé na něj vyjedou i Štírky. Hráči našeho klubu se turnaje účastní v kategorii B15 (starší žáci), G16 (dorostenky) a v nejsledovanější kategorii juniorů (B18). „Věřím, že hráči na turnaji získají cenné zkušenosti a zabojují o co nejlepší umístění,“ řekl hlavní organizátor štírské výpravy a šéftrenér klubu Lukáš Malý. Nejlépe se dosud Štíři umístili v kategorii B15 minulý rok, kdy postoupili do osmifinále.

Czech open 2014

O měsíc později vyrážejí do Prahy i muži. Nejslavnější letní turnaj na světě se koná 14. – 17. srpna. Turnaje se zúčastní 268 týmů z 21 států. A-tým Štírů bude bojovat v kategorii Muži (kategorie Elite je určena jen pro extraligové týmy a špičkové zahraniční celky).

Letní florbalová škola

Poslední srpnový týden (25. – 29.8.) se uskuteční další ročník letní florbalové školy, která se bude konat již tradičně v Českých Budějovicích.

South Bohemia cup 2014 – turnaj v Jindřichově Hradci

Na turnaj do Jindřichova Hradce (18. – 20.7.) se sjedou přední české týmy, jako například Tatran Střešovice, Mladá Boleslav či pražská Bohemka. Pořadatelé se rozhodli nepozvat žádný jihočeský klub, ale místo toho se pokusili vytvořit krajskou reprezentaci, která má vybojovat co nejlepší výsledek proti elitním českým týmům. Největší zastoupení v týmu Jihočechů budou mít pochopitelně Štíři, které doplní hráči ze Strakonic, Dačic a dalších týmů.

Letní příprava

Letní příprava pokračuje pro mužský A-tým, který doplní i junioři a dorostenci, bez přestávky třikrát týdně. V přípravě pokračují také ženy.

„I přesto, že nás čeká nabitý program, tak věřím, že vše zvládneme a hráči si léto s námi užijí,“ uzavřel Malý. Jak vypadalo loňské léto si můžete připomenout na našem YT kanále zde:

Napsat komentář