TOP 10: Ohlédnutí za sezónou Áčka

Událostí v uplynulé sezóně bylo požehnaně- zranění, prohry,výhry, radost nebo smutek.  Níže naleznete TOP 10 zajímavostí.

Největší smolař
Petr Žáček-předsezónou tvrdě dřel a makal. Na půlmaratonu pomohl Štírům ke druhému místu. Na memoriálu Petra Adlera ve Strakonicích dokázal se svými spoluhráči vyhrát. Skvěle rozběhnutou sezónu mu ale zastavila zlomenina nohy a do zbytku sezónu nemohl nastoupit. Byl však skvělým asistentem a pravou rukou trenéra v průběhu sezóny.

Největší obrat
Štírské znovuzrození bylo k vidění v rámci 4. kola Poháru České Pojišťovny. Štíři devět minut před koncem prohrávali v Králově Dvoře 3:5. Českobudějovičtí hráči, ale nesložili zbraně. Pět minut před koncem snížil Hanák a dvě sekundy před koncem vyrovnal Šimek. V následném prodloužení dokonce rozhodl Hanák a obrat byl dokončen.

Nejvyšší návštěva
Celkem 578 diváků si našlo cestu na 5. kolo Poháru České Pojišťovny. Štíři narazili na legendu českého florbalu Tatran Střešovice. Diváci nakonec viděli krásný zápas, který skončil 2:6.

Návrat legendy
Před sezónou si většina myslela, že klubová legenda Ondřej Havelka do zápasového cyklu nenastoupí. On však překonal zranění a na palubovku se vrátil! A rozhodně nebyl jenom do počtu. Nastoupil do 20ti zápasů, ve kterých nasbíral 9 bodů(6+3).

Nejlepší umístění v základní části Národní ligy
Letošní sezóna byla velice úspěšná. Tento fakt podtrhuje 3. místo po základní části Národní ligy-Západ. Bylo dokonce vyrovnáno historické maximum 40-ti bodů.

Strážci svatyně
Českobudějovická brankářská dvojice MacekKulhan pustila za svoje záda za celou sezonu pouze 208 gólů. Patřili k nejlepším brankářům celé soutěže.

 

Nejvíce kanadských bodů
Štíři dokázali v průběhu sezóny překonat brankáře soupeřů celkem 205krát. Nejvíce branek vstřelil Lukáš Malý (49). Celkový počet asistencí se zastavil na čísle 175. Nejmenší sobec v týmu se stává, možná pro někoho překvapivě, opět Lukáš Malý (30).

Železní muži
Pouze tři hráči nastoupili do všech 37 zápasů v sezóně. Titul „železňáků“ si zaslouží- Lukáš Malý, Zdeněk Valdauf a Radek Hanák.

 

Nejměkčí kosti v týmu
Naopak titul nejměkčího muže můžeme přidělit hráči, který si dvakrát během sezóny zlomil ruku. Dokonce tu samou kost. Měkotou sezóny se stává- Michal Matějček.

Nejvíce minut strávených na trestné lavici
Celkově Štíři odseděli 232 minut. Nejvíce času si odseděl Marek Slepička (37minut).