TOP 10: Ohlédnutí za sezónou

Pro předchozím článku TOP10: Ohlednutí za sezónou Áčka ZDE přichází TOP 10 událostí celého klubu.

Rekordní počet přihlášených týmů
V uplynulé sezóně měli Štíři zastoupení napříč všemi kategoriemi. Poprvé si vyzkoušeli ostré zápasy naši nejmenší kluci z přípravky.


Přihlášení do extraligy juniorů

Velký krok pro klub. Junioři jako jediná kategorie, která hrála elitní soutěž. Klukům jejich premiérová sezóna skončila vyřazením v předkole play-off.

 

Švédská pohádka
Štíři měli zastoupení na slavném Gothia Cupu. Cuřín, Kouba, Březina, Fišer a Starčevský – naši mladší žáci využili nabídky Malont a spolu s trenérem Jungem vyrazili bojovat do Švédska. Kluci všem vytřeli zrak a z turnaje si odvezli stříbrné medaile.

Úspěch vozíčkářů
Ani vozíčkáři se nenechali zahanbit a při svoji švédské misi na turnaji Malmö Open zakončili úspěšně. Jediný prohraný zápas přišel až ve finále. Obhajoba stříbrných medailí je i tak velký úspěch.

Modrá je dobrá
Na začátku února „A“ tým nastoupil v nových modrých dresech. Modrou barvu budou od příští sezóny oblékat všechny štírské týmy. Jako druhá sada zůstávají dresy zelené.


Úspěch starších žáků
Starší žáci Zelení se probojovali až do závěrečné kvalifikace o postup na MČR, bohužel v posledním zápase prohráli s Milevskem nejtěsnějším možným rozdílem 0:1 a brána MČR pro kluky zůstala zavřena. Nakonec obsadili krásné druhé místo v Jihočeské lize.


Největší úspěch v ženské složce
Nejúspěšnější tým něžného pohlaví se stávají juniorky, které se probojovaly až do závěrečného finálové turnaje 2.ligy, kde nakonec obsadily krásné čtvrté místo.

Rozloučení se Sportovní halou
Místo kde Štíři odtrénovali spousty hodin, zažili radost z výher, ale i hořkost porážek bude nejspíše brzy srovnáno se zemí. Štíři svůj poslední zápas ve Sportovní hale zvítězili ve 3. kole baráže 6:3 a se „Sportovkou“ se rozloučili vítězně.

Výlet na Superfinále
Letos poprvé se Superfinále Českého florbalu konalo v Ostravě. Štíři vůbec poprvé vyrazili společným autobusem. Daleké cesty se nezaleklo dvacet Štírů, kteří nakonec viděli vyhrocené zápasy, které oba muselo rozhodnout až prodloužení. Všichni se domů vraceli plní zážitků.

Reprezentace v Budějovicích
Pozvání na 4. ročník TOP 4 přijali i zástupci českých reprezentantů. Tým reprezentace doplnili i tři Štíři. I tak reprezentace na turnaji „A“ týmu podlehla :D.