Zlatá neděle mladších žáků

Mladší žáci byli 22.prosince v budějovické sportovce posledními Štíry, kteří vyběhli na palubovku v roce 2019. Z pořadatelských důvodů byli i Modří posunuti do prvního koše, takže rodiče a fandové, kteří si v předvánočním shonu našli chvilku, viděli v akci obě naše družstva.
Modří ovšem své příznivce příliš nenadchli. Snad proto, že se nám nepodařilo jejich koncentraci na očekávanou návštěvu Ježíška přesměrovat k florbalu a snad i proto, že klukům prostě chyběla víra a touha nabourat během své návštěvy 1.koše papírové předpoklady. Na velkém hřišti nebyli schopni kombinovat a góly svými individuálními chybami nabízeli soupeři na zlatém podnose. Ačkoliv pořád považujeme náležitost tohoto týmu ke druhému koši za příjemné překvapení a věděli jsme, že jihočeská top trojka je jednoznačně nad jejich síly, tak nás mrzí, že, až na pár individuálních záblesků, chyběla bojovnost a srdíčko. Modří tak byli deklasováni Strakonicemi a odešli poraženi i ze souboje s oslabeným Meťákem. Nu což, není každý den posvícení a kluci si snad uvědomili, kolik úsilí ještě musí vynaložit, aby se jihočeské špičce vyrovnali.

Zelení si pro svůj adventní koncert naštěstí zvolili mnohem živější partituru. Dokázali plně využít velikost hřiště a věřím, že jejich nápaditost, kombinace a dovednosti nadchly všechny přihlížející. Jejich florbal byl skutečně zábavný a kdyby bylo možné, aby mávnutím kouzelného proutku povyrostli, zrychlili a zesílili, tak bych se nebál tvrdit, že sledujeme hru odpovídající starším žákům nebo dorostu. První zápas proti Meťáku se hrál od úvodního hvizdu pouze na jednu branku, ale spíše než opěvovat náš bezchybný výkon, se sluší vzdát hold soupeři, který statečně odehrál celý turnaj jen v osmi hráčích včetně gólmana. Ostrá zkouška naší předvánoční formy přišla záhy v podobě Strakonic, jejichž letošní tým už ukázal nejen nám, že do 1.koše jednoznačně patří. Poučeni z minulého zápasu, kde jsme museli dotahovat, jsme si aktivní hrou vytvořili tlak hned v úvodu. Ten první lajna dokázala góly Kuby Kouby a Adama Buzka brzy korunovat. Utkání se nadále hrálo ve vysokém tempu a strakoničtí hrozili především z rychlých protiútoků. Po jednom z nich prostřelili jinak v brance excelujícího Kubu Krajánka. Naše odpověď na sebe nenechala čekat dlouho. David Večerník po přihrávce Dana Noska předvedl v rychlosti ukázkové backhandové obtočení, natáhl na střed a nechytatelně zavěsil. Soupeř nám již jednou ukázal, jak nebezpečný dokáže být z volných úderů. A protože se nám to moc líbilo, tak jsme si to nechali ukázat ještě jednou. Takže střídající a též čarující Johny Bican loví míček ze sítě a je to zase o gól. Na hřiště jde naše třetí lajna s cílem udržet strakonické orli na zemi. Dříve než ti stačí roztáhnout křídla, přichází krosovka na Peťu Zítka, který ji vzápětí posílá do velkého brankoviště na Sochyho. Všichni čekáme vývěs z první, ale správný hráč pokeru nikam nechvátá. Sochy ve stylu „pojď sem, kam jdeš“ nasazuje blafák do backhandu a zasouvá do prázdné klece. Co dál? Strakoničtí volí odpověď A. Na poslední dvě a půl minuty, přerušené dvěma oddechovými časy, posílají své nejúdernější hráče s cílem získat míček a zkusit v šesti zápas zdramatizovat. My posíláme první lajnu s variantou B – tedy soupeři míček nepůjčit. A odpověď B je ta správná. Zápas, který musel nadchnout každého končí naší výhrou 4:2.

Děkujeme soupeřům za fér hru, a hlavně dvojici rozhodčích, jejichž profesionální výkon rozhodně přispěl k příjemné florbalové neděli, jak pro hráče, tak přihlížející.

Modří si za nejužitečnějšího hráče zvolili Pepu „Trysko“ Myšáka, Zelení se dohodli, že hlasovat netřeba, gólmani Kuba Krajánek a Johny Bican byli prostě nejhustější, kámo.

FBC Štíři ČB Modří – FbC Strakonice 0:10
FBC Štíři ČB Modří – SK Meťák Black 3:6
FBC Štíři ČB Zelení – SK Meťák Black 11:1
FBC Štíři ČB Zelení – FbC Strakonice 4:2

Sestava Zelených
Bican, Krajánek – Hajný, Buzek, Kouba J., Švéda, Kouba Jk. – Hejda, Nosek, Šenkýř, Arnošt, Večerník – Vašíček, Tomáš, Dědič, Sochacký, Zítko – Slepička

Sestava Modrých
Eliášek – Jinda, Tinavský, Smola J., Mešejda, Myšák – Metelka, Smola D., Vacek, Kodym, Kožnar – Jokl M., Lefan, Kubeš, Kalina, Hrubý